İLİŞKİLER KOÇLUĞU

 

“NEDEN HEP BENİ BULUR Kİ!” Bu sorunun cevabını aramakla geçiyor bazen ömrümüz. İnsan olmanın doğasında sevme ve sevilme ihtiyacı yatar. Sevmekten korkan insanlarla dolu bir hayat içinde günlük yaşam mücadelesi veriyorken müdahaleci, eleştirel, yargılayıcı, kontrolcü, vurdum duymaz, sorumsuz insanların hayatımızın her alanında karşımıza çıkıyor olmasından duyduğumuz rahatsızlık yaşadığımız hayatı daha da katlanılmaz kılıyor çoğu zaman.

 

Peki, gerçekten tüm dünya sevmediğimiz davranış kalıplarını sergileyen insanlarla mı dolu ya da şimdiye kadar hasretini çektiğimiz ruhumuzu doyuran ilişki tarzına sahip kişilerle karşılaşmak başkaları için imkanlı iken bizim için neden imkansız oluyor? Yaşamak isteyip de yaşamadıklarımız bizim KADERİMİZ Mİ YOKSA TERCİHLERİMİZ Mİ?

 

Doğduğumuz andan itibaren kurallarını bizim koymadığımız bir çevre içinde doğar, büyür ve ölürüz. Kimimiz yaşadığımız çevreye kendini uyumlarken kimimiz bu uyumlanmayı yaşamakta sıkıntı yaşar. “BEN KİMİM?” sorusunun cevabını bulmak için çoğu zaman kendimize “DIŞLANMAM YA DA DIŞLAMAM MI GEREKİYOR?” diye sorarız.

 

YOK OLMAK KADAR YOK ETMENİNİN de vermiş olduğu rahatsızlık duygusunu taşımaktan yorulduğumuzda daha anlaşılır, daha istendik, daha sorunsuz bir iletişim kurma çabasına gireriz ama tüm hayatımız boyunca öğrendiklerimiz bize bunun imkansız olduğunu söyler.

 

SEVMEK ve SEVİLMEK NEDEN BU KADAR ZOR?
NEDEN HEP BENİ BULUR Kİ?
YOK ETMEK YA DA YOK OLMAK ZORUNDA MIYIM?
NEDEN SÜREKLİ YANLIŞ ANLAŞILIYORUM?
BENİ ÇILGINA ÇEVİREN İNSANLARLA ETRAFIM SARILMAK ZORUNDA MI?
HİÇ Mİ TAKDİR GÖRMEYECEĞİM?


 

Bu ve benzeri soruları üzerinizde yük olarak taşımaktan yorulduğunuzda İlişki Koçunuz Aslıhan Eyüboğlu’na Ruberu Danışmanlık aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

AYNI ŞEYLERİ YAPARAK FARKLI SONUÇLARA ULAŞAMAZSINIZ.


 

Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulvarı No:266 Tepe Prime B Blok Daire 71 Çankaya / Ankara
0 (542) 313 75 45  

w w w . r u b e r u d a n i s m a n l i k . c o m | bilgi@ruberudanismanlik.com Copyright © Ruberu Danışmanlık 2014